Skaistuma industrija ir galvenokārt sasitīta ar skaista grima uzlikšanu un pievilcīgas frizūras izveidi. Tieši to mēs redzam izstādēs, televīzijas šovos un festivālos. Mūsdienās liela daļa šīs industrijas ir pārvirzījusies uz internetu un sociālajiem tīkliem.
Arvien biežāk grima mākslinieki izvēlas parādīt veikumu saovos sociālajos tīklos – Facebook, Instagram vai TikTok. Tas ir ērts un efektīvs veids, kā ar savām prasmēm iepazīstināt plašu interesentu loku. Tomēr atrasties tik plašas auditorijas priekšā ir izaicinājums.
Tieši tāpēc grima māklinieki arvien biežāk pievērš uzmanību publicējamā satura kvalitātei un kopējā profila izskatam. Lai to sasniegtu, liela nozīme ir kvalitatīvām fotogrāfijām un video. Pat visskaistākais un labākais grims neradīs labu iespaidu, ja attēls būs sliktas kvalitātes.
Mūsdienās ikviens grima mākslinieks jau zina, kas ir tie faktori, kas visvairāk ietekmē foto un video materiāla kvalitāti – gaismas krāsas temperatūra un maigs, vienmērīgi izkliedēts apgaismojums. Tāpēc arvien biežāk tiek meklēti pareizie gaismas avoti, un LED lampas iegūst nozīmīgu lomu skaistuma industrijā.
Biežākie jautājumi, uz ko centīsimies atbildēt šajā rakstā, ir:
Lai arī mūsu tirgotās LED lampas primāri ir paredzētas foto un video industrijai, mēs bieži vien saņemam jautājumus par to, kādas lampas izmantot skaistumkopšanas salonā vai mājās, lai pareizi izgaismotu seju grima uzklāšanas brīdī. Tāpēc mēs apskatīsim šo jautājumu no abām pusēm – kā izgaismot grimu, un kādu grimu uzklāt, lai tas labi izskatītos fotogrāfijās un video.
Ceram, ka pēc šī raksta izlasīšanas tev būs daudz vieglāk izvēlēties piemērotu gaismu, strādāt komfortablāk un veidot vēl labākus grimus!
.
Apgaismojuma izvēle grimēšanas laikam ir gandrīz tikpat svarīga kā profesionālās iemaņas grima uzklāšanā un izmantotie kosmētikas produkti. Pareiza gaisma palīdzēs izvairīties no kļūdām, neatkarīgi no tā, kur tu strādā – mājās, aizkulisēs vai profesionālā grima studijā.
Lai izvēlētos pareizo lampu, pievērs uzmanību šādām lietām.
.
Lampas krāsu temperatūra ir tas parametrs, kas ļauj izvēlēties, cik “vēsa” vai “silta” būs izstarotā gaisma. To mēra Kelvinos (K).
Dabā mēs varam novērot šādas gaismas temperatūras plašu amplitūdu – no 1600K saullēkta laikā līdz 12000K dienas laikā ēnā. Uzklājot glimu, vislabāk ir rēķināties ar 4000-5500K diapazonu. Kāpēc? Jo šāda gaisma ir vistuvākā dabīgai dienas gaismai.
Līdz ar to krāsas nebūs izkropļotas, un modeles sejas ādas krāsa nebūs ne pārlieku dzeltena, ne pārāk bāla. Piemēram, nepareizās krāsas gaismā vari nepamanīt, cik daudz konsīlera nepieciešams, lai nomaskētu tumšos lokus zem acīm.
.
Grima uzklāšanā vislabāk ir iemantot izkliedētu gaismu. Ideālā gadījumā tā būtu dienas gaisma no liela loga, tomēr tas ne vienmēr ir iespējams. Tad nākas izmantot mākslīgo apgaismojumu, kura pareizai izvēlei ir būtiska nozīme.
Izkliedētu gaismu parasti rada gaismas ķermeņi ar softboksiem vai pienainu priekšējo izkliedējošo stiklu. Šāda gaisma samazina ēnas, kas varētu rasties uz modeles sejas pat no vissīkākām grumbiņām vai nelīdzenumiem.
Pārāk asas gaismas izmantošana ne tikai izceļ ikvienu sejas negludumu, bet var kavēt vienmērīgu kosmētikas uzklāšanu un izkropļot kopējo izskatu. Izkliedēta gaisma izgaismos seju vienmērīgi un palīdzēs no tā izvairīties.
.
Gaismas ķermeņa izmērs un forma ir svarīga arī tā novietojuma dēļ. Izvairies lampu novietot pārāk augstu, kas radīs liekas ēnas zem uzacīm, deguna un zoda. Nelielas vai pat gredzenveida lampas ir ērti novietot tieši priekšā sejai, lai izgaismojums būtu vienmērīgs.
Gadījumā, ja izmanto dabīgo gaismu, apsēdies ar skatu pretī logam, nevis tā, ka gaisma krīt no sāna vai pat aizmugures. Tomēr tad, ja nav iespējams sēdēt tieši pretī logam, tad labāk ir to aizklāt un izmantot tikai mākslīgo apgaismojumu, nevis cīnīties ar nevēlamām gaismām vai nevienādu gaismu no lampas un loga.
Ja tomēr nav iespējams novietot lampu priekšā sejai, tad iesakām izmantot divas vienādas – katru savā sejas pusē.
.
Iepriekš grima mākslinieki pārsvarā paļāvās uz tradicionālajām spuldzēm vai fluorescējošajām lampām. Parastās spuldzes bieži vien izstaro pārāk siltas krāsu temperatūras gaismu, kas var radīt problēmas, izveidoto grimu apskatot dienas gaismā ar citu temperatūru. Savukārt fluorescējošās lampas mēdz izcelt dažādas nepilnības.
Mūsdienās vislabākā izvēle ir LED lampas, kas ir ekonomiskas enerģijas patēriņa ziņā un bieži vien ļauj regulēt gan krāsu temperatūru, gan apgaismojuma spožumu. Pārāk spoža gaisma var radīt nepareizu iespaidu, kā rezultātā tiek uzlikts par daudz grima.
To nelielais izmērs ļauj LED lampas ērti izmantot gan mājās, salonos, studijās un citur – arī tad, ja lampa ir jāpaņem līdzi izbraucienam ārpus ierastās darba vides.
.
Tagad, kad esam noskaidrojuši, kāds apgaismojums būtu vislabākais grima uzklāšanai, parunāsim nedaudz par pašu grimu. Pat tad, ja tev (vai modelei) kadrā ir paredzēts izskatīties dabīgi, ir jāpadomā par grimu. Tas ne tikai noslēps nevēlamo, bet izcels to, kas tavā sejā ir skaists. Portretiem ir tendence fotogrāfijās izskatīties bālākam nekā tos apskatot dzīvē, tāpēc nedaudz paspilgtināt lūpas, acis vai vaigus uzlabos rezultātu.
Ja modeli ir paredzēts fotografēt vai filmēt, ir jāņem vērā vairākas lietas, kas ikdienas grimā nav tik būtiskas, taču darbs ar kameru un mākslīgo apgaismojumu prasa daudz vairāk. Šeit apskatīsim dažus pamatprincipus, kas jāņem vērā foto grimā.
.
Pirmais un galvenais princips – lai uzklātu labu grimu, tas ir jāredz! Tāpēc arī apgaismojums ir svarīgs.
Iesakām izvēlēties dabīgo dienas gaismu, ja tas ir iespējams - lielu logu. Ja tāds telpā nav pieejams vai jāstrādā diennakts tumšanā laikā, tad nodrošini kvalitatīvu mākslīgo apgaismojumu.
Bez pareiza apgaismojuma pat visaugstākās prasmes un vislabākie kosmētikas produkti var nesniegt gaidīto rezultātu tad, kad seja tiks fotografēta vai filmēta.
.
Darbojoties foto vai video studijā, grima māksliniekam jāfokusējas uz precīzu un rūpīgu grima uzklāšanu. Lai arī fotogrāfijas var uzlabot pēcapstrādē, jau sākumā labi uzklāts grims ir panākumu atslēga. Objektīvs spēj uztvert sīkākās neprecizitātes, tāpēc nevajadzētu taupīt uz laiku, lai uzklātu grimu vienmērīgi uz visas sejas.
Sākumā iesakām izmantot praimeri, kas sagatavos ādu un uzlabos grima noturību. Tas palīdz arī vienādot ādas toni, aizsegt poras un nodrošināt vienmērīgu pārējā grima uzklāšanu. Slepenais ierocis ir necaurspīdīgs tonālais krēms un konsīleris, ko vēlams izmantot nedaudz vairāk nekā ikdienas grimam.
Iesakām pievērst uzmanību arī citām ķermeņa daļām, kas parādīsies kadrā – ausīm, kaklam, rokām.
Ja sesijā ir paredzēts izmantot zibspuldzi, iesakām izmantot bāzi, kas ir nedaudz tumšāki par dabīgo ādas toni. Zibspuldze var likt sejai izskatīties gaišākai nekā tā ir dabīgi, tāpēc tas ir jāņem vērā, uzklājot grimu.
.
Ja vien tava mākslinieciskā iecere nav eksperimentēt ar mirdzošiem elementiem sejā, drošāk ir izvēlēties produktus, kas rada matētu pārklājumu. Spīdošie produkti uz ādas liks tai izskatīties taukainai vai nosvīdušai.
Spīdumi acu ēnās vai lūpu krāsā var atstaros gaismu un radīt savdabīgu izskatu, kas var neatbilst dzīvei.
Iesakām pievērst uzmanību ne tikai acu ēnām un hailaiteriem, bet arī citiem produktiem, kuros var būt midzums.
Tad, ja tomēr ir parādījies spīdums sejā (piemēram, sviedri uz pieres), izmanto gaišu vai caurspīdīgu pūderi.
.
Ikdienas grims atšķiras no tā, kas tiek veidots priekš foto sesijām vai filmēšanas. Tāpēc sāksim ar lampām, kas būtu vispiemērotākās mājām un skaistumkopšanas saloniem. To galvenais uzdevums ir atvieglot grima uzklāšanas procesu, dodot vienmērīgu apgaismojumu optimālā krāsu temperatūrā.
.
Gredzenveida lampas (ring-light) ir populārākā izvēle grima mākslinieku vidū. Tās noder ne tikai grima uzklāšanas brīdī, bet arī sejas izgaismošanai, filmējot video, tāpēc laba gredzenveida gaisma ir zelta vērtē ikvienam skaistuma blogerim.
Īpašā gredzena formas konstrukcija rada vienmērīgu, maigu gaismu. Seja izskatās dabīga, proporcionāla, kā arī jau laicīgi pamanīsi, ja grimu nepieciešams uzlabot.
Vēl viens efekts, ko sniedz gredzenveida lampas, ir gaismas atspīdums acīs – neparasts aplītis apkārt acs zīlītei.
.
Skaistuma industrijā ir populāras arī cita veida gaismas – apaļas lampas ar iebūvētu izkliedētāju. Tām var izvēlēties lielāku vai mazāku izmēru. Tās ne tikai palīdzēs grima uzklāšanā, bet ļaus optimāli izgaismot kopējo ainu, izceļot lieliski izveidoto grimu. Tāpēc tad, ja vēlies izpausties māklinieciski, pievērs uzmanību lampām, ko izmanto fotogrāfi un video filmētāji. Tieši ar viņu palīdzību tavs darbs tiks iemūžināts un parādīts pasaulei!
Ir iespējams izvēlēties gan apaļas formas LED paneļus, gan klasiskos kvadrātveida, kas ir pieejami plašākā klāstā.
.
Tad, ja vēlies radīt pavisam citas noskaņas attēlu, izvēlies krāsainās LED lampas, kas ne tikai pareizi izgaismos grimu, bet ļaus eksperimentēt ar krāsām. Košas acu ēnas, neona acu zīmulis, gliteri un vaigu mirdzums – to apvienojot ar jaudīgu, krāsainu gaismas avotu tu iegūsi neaizmirstamus attēlus.
Pārsvarā visām RGB lampām, kas ir radītas priekš foto un video uzņemšanas, ir pieejama arī baltā gaisma ar maināmu krāsu temperatūru, tāpēc ar šādām lampām tu iegūsi gan precīzu balto gaismu grima uzklāšanai, gan krāsas radošiem kadriem.
.
Izvēloties 20x15cm vai lielāka izmēra LED paneli ar izkliedētāju, varēsi radīt vienmērīgu gaismu un paņemt to ērti līdzi.
Arī gredzenveida lampas ir pieejamas ar RGB spektru dažādiem radošiem risinājumiem.
Lai radītu īpaši oriģinālas fotogrāfijas un video, daudzi operatori izmanto tievās LED lampas.
Lai arī mazs, ne mazāk svarīgs var būt neliels gaismas ķermenis krāsu akcentiem.
.
Mājas apstākļiem un nelielām studijām ērts risinājums ir speciālie grima spoguļi ar iebūvētu LED apgaismojumu. LED virknes vai atsevišķas diodes ir iestrādātas visapkārt spoguļa malai, lai izgaismotu seju no visām pusēm un radītu līdzīgu efektu kā no gredzenveida lampām.
Šāds spogulis vienmēr tiks novietots priekšā sejai. Arī tad, ja telpā ir cits apgaismojums, piemēram, lampa pie griestiem, iesakām to izslēgt un izmantot tikai spoguļa radīto vienmērīgo gaismu.
Izvēloties spoguli, ir jāņem vērā tā izmērs ne tikai tāpēc, lai tajā redzētu vairāk, bet arī lielāks izmērs radīs lielāku laukumu, no kura nāk gaisma, un līdz ar to apgaismojums būs vienmērīgāks un izkliedētāks.
Spoguļi tiek piedāvāti gan ar spuldzēm, gan LED diodēm. Kvalitatīvākam rezultātam iesakām izvēlēties LED spoguļus, kam ir regulējams gan gaismas spožums, gan krāsu temperatūra. Vēl viena LED gaismu priekšrocība ir fakts, ka tās izdala daudz mazāk siltuma. Tāpēc arī tad, ja turēsi seju tuvu pie spoguļa, siltums neietekmēs grima uzklāšanu un noturību.