Jauns
Izmantojiet
Polarizācijas filtrs joprojām ir viens no visbiežāk izmantotajiem filtriem fotogrāfijā. Polarizācijas filtri caurlaiž tikai noteikta vibrācijas līmeņa gaismu. Visi pārējie gaismas stari tiek filtrēti. Šī filtrēšana samazina atspīdumus uz stikla un ūdens virsmām vai krāsas. Vienlaikus polarizācijas filtri palielina krāsu piesātinājumu un uzlabo kontrastu. Priekšmeti aiz stikla (veikalu skatlogi, automašīnu logi) atkal kļūst redzami. Fotografējot ainavas, polarizācijas filtram ir maksimālā iedarbība, ja fotografēšanas leņķis ir 90 grādi pret sauli. Lai panāktu vienmērīgu efektu attēlā, fokusa attālums nedrīkst būt mazāks par 35 vai 28 mm 35 mm formātā, jo debessgaismā polarizācija ir nevienmērīga.
Kā tas darbojas
Cirkulārie un lineārie polarizācijas filtri darbojas pēc viena un tā paša principa. Optiskie režģi uz filtra folijas nodrošina, ka objektīvu sasniedz tikai tie lineārie gaismas viļņi, kuru izlīdzinājums atbilst režģa izlīdzinājumam. Atšķirībā no lineārā polarizācijas filtra apļveida polarizācijas filtram ir papildu lambda/4 plāksne. Šī plāksnīte nodrošina, ka lineārie gaismas stari, kas iepriekš izveidoti polarizācijas filtrā, sadalās visās to sastāvdaļās un atrodas savstarpējā 90 grādu leņķī. Tajā pašā laikā viena komponente tiek aizkavēta par ceturtdaļu viļņa garuma. Tas nozīmē, ka aiz filtra atkal ir visi polarizācijas virzieni. Tas nozīmē, ka ar cirkulārās polarizācijas filtriem nerodas autofokusa problēmas, kas bieži rodas, lietojot polarizācijas filtrus.
Izcila kvalitāte
Cirkulārajam polarizācijas filtram ir izcilas optiskās īpašības. Augstas kvalitātes stikla lēca ar daudzslāņu pārklājumu ir iestrādāta precīzi izgatavotā metāla ietvarā. Rotējošais filtrs darbojas precīzi un stops pie vēlamā iestatījuma. Tas tiek transportēts aizsargvāciņā, kas pasargā filtru no kaitīgā UV starojuma un tādējādi ievērojami pagarina tā kalpošanas laiku.
Filtra tips | CPL (polarizācijas) |
Filtra izmērs | 49mm |